Bayrol SOFT & EASY - aktywny tlen do...
Bayrol SOFT & EASY - aktywny tlen do...
Bayrol SOFT & EASY - aktywny tlen do...
Bayrol SOFT & EASY - aktywny tlen do...

Bayrol SOFT & EASY - aktywny tlen do basenu w torebkach - opak. 2,24 kg, 4,48 kg, 5,04 kg

PSF4199208
Wysyłka w 24h
189,99 zł
175,92 zł netto

Bayrol Soft&Easy - aktywny tlen do basenu w torebkach -  zapewnia kompleksową pielęgnację wody

 • skuteczna dezynfekcja i koagulacja (usuwa zmętnienie),
 • zapobiega rozwojowi glonów,
 • zawiera składnik do buforowania fluktuacji pH wody,
 • dzięki dodatkowi stabilizatora uniemożliwia odkładanie się osadów wapnia przy twardej wodzie
Opakowanie

 • Bezpieczne i Szybkie Płatności Bezpieczne i Szybkie Płatności

Opis

Bardzo popularny na prywatnych basenach aktywny tlen zapewnia uzyskanie krystalicznie czystej wody bez przykrego zapachu chloru. Woda jest delikatna, przyjazna dla skóry i włosów oraz nie podrażnia oczu.

 

Bayrol Soft&Easy to aktywny tlen do basenu mający obojętny odczyn pH i nie zawierający metali ciężkich. Białe i niebieskie granulki mają charakterystyczny zapach, rozpuszczają się szybko i całkowicie w wodzie nie tworząc piany w basenach ze sztucznym nurtem (przeciwprądem)

 

Preparat umieszczony jest w wygodnej w użyciu podwójnej torebce. Większa torebka zawiera aktywny tlen w postaci nadsiarczanu potasu. W mniejszej torebce znajdują się pozostałe składniki w postaci węglanu sodu, siarczanu glinu i amin czwartorzędowych.

Komponenty z obu torebek stosowane razem wzmacniają wzajemne działanie, czyli powstaje tak zwany efekt synergiczny – skutek działania wszystkich składników jest większy niż suma działania pojedynczych składników.

 

STOSOWANIE:

 • Jedna podwójna torebka Bayrol Soft&Easy wystarcza do uzdatniania wody w basenie o objętości 20 m3 przez okres około 7 dni, jednakże przy pierwszym dozowaniu należy użyć 2 podwójnych torebek.
 • Następnie co tydzień należy dozować 1 podwójną torebkę na 20 m³ wody w basenie.
 • Po 1 - 2 godzinach od zakończenia dozowania należy sprawdzić za pomocą testera Bayroklar Tester zawartość aktywnego tlenu w wodzie. Powinna ona wynosić co najmniej 8 mg/l, a przed każdym kolejnym dozowaniem minimum 5 mg/l. Przy niższych wartościach dawkę należy odpowiednio zwiększyć.
 • Wysoka temperatura wody w basenie powoduje szybszy rozkład aktywnego tlenu. Dlatego należy przyjąć, że przy temperaturze wody 220C dozowanie powinno wynosić jak opisano wyżej.
 • Opakowanie należy przeciąć za pomocą nożyczek i zawartość obu torebek wsypać do basenu w pobliżu dysz dolotowych podczas pracy pompy obiegowej. Zawsze należy całkowicie opróżnić obie torebki. Dozować najlepiej wieczorem po zakończeniu codziennej eksploatacji basenu i po wypłukaniu filtra.

 

DODATKOWE CZYNNIKI:

 • Warunkiem skutecznej dezynfekcji jest utrzymywanie odczynu wody w optymalnym zakresie pH = 7,0 – 7,4 za pomocą pH-Minus lub pH-Plus.
 • Przy większej ilości kapiących się, po burzach, przy wyższych temperaturach, przy śliskich osadach w basenie lub mętnej wodzie należy preparat dozować częściej lub w większych ilościach, aż do podwojenia normalnej dawki.
 • Preparat jest kompatybilny z chlorem – w przypadku kłopotów z mętną wodą czy dużą ilością glonów zaleca się przeprowadzenie szokowego chlorowania za pomocą środków Chloriklar lub Chlorifix.

Szczegóły produktu

Dezynfekcja Aktywnym Tlenem
Aktywny tlen w saszetkach
4008367992088

O Firmie Bayrol

Bayrol to Niemiecka firma założona w 1927 roku. Ich dewiza brzmi: Bayrol zapewni ci najlepsze rozwiązania dla wody twojego basenu oraz spa. Bayrol to lider wśród produkcji automatycznych pomp i stacji dozująych, urządzeń do uzdatniania wody oraz chemii basenowej. Urządzenia Bayrol Analyt, Bayrol PoolManager oraz Bayrol Poolrelax to najlepsze urządzenia na rynku jeżeli chodzi o autmatyzację uzdatniania wody basenu i spa. 

Od wielu lat firma BAYROL jest prekursorem nowych technologii uzdatniania i dezynfekcji wody basenowej chlorem i tlenem. Dotyczy to zarówno udoskonalania już istniejących produktów, jak też wprowadzania na rynek całkowicie nowych koncepcji uzdatniania wody basenowej stosowanych zwłaszcza do basenów prywatnych. Dział Badań i Rozwoju firmy dba o to, aby nowe lub ulepszone produkty uzupełniały dotychczasowy asortyment lub zastępowały przestarzałe technologie, surowce i opakowania.

Jakość ponad wszystko to dewiza niemieckiego producenta. Wszystkie produkty są produkowane w Europie, z wykorzystaniem najnowszych technologii i innowacyjnych rozwiązań. Produkowane przez nich urządzenia kontrolno-pomiarowe, takie jak Analyt, Poolmanager, Poolrelax, są niedoścignionym wzorem dla większość producentów. Charakteryzują się bezawaryjnością i utrzymaniem wody basenowej w idealnej kondycji, dzięki dokładnym pomiarom i idealnym dozowaniem wysokiej jakości chemii basenowej.  

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Serwis wykorzystuje pliki cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z tego serwisu oraz do celów statystycznych.