Środek do basenu na zimę CALZELOS 10L...

Środek do basenu na zimę CALZELOS 10L CHEMOFORM

0701-010
wysyłka 24h
Kurier: 18 PLN
189,99 zł
Brutto

Opis

Opis

Chemoform CALZELOS do zimowania basenu - bezfosforanowy środek na przezimowanie wody w basenach odkrytych, przeciwdziała nadmiernemu osadzaniu się zanieczyszczeń atmosferycznych i organicznych na ścianach basenu, zapobiega korozji, niszczeniu fug i ułatwia przygotowanie basenu do sezonu poprzez oszczędność na czasie i środkach chemicznych.

 • opakowanie: 10 L

Zalety

 • działa przeciw powstawaniu glonów, wodorostów i odpornych ich odmian w czasie zimowej przerwy w eksploatacji
 • zapobiega krystalizowaniu się soli mineralnych
 • ułatwia czyszczenie po okresie zimowym
 • przeciwdziała zarastaniu w basenie fug, rogów, kantów

Dozowanie

 • przygotowanie: ustawić wartość pH wody na 7,0 – 7,4. Lustro wody opuścić około 20 cm poniżej poziomu otworów wlewowych wzgl. przewodów rurowych!
 • stosowanie: Przygotować  roztwór  CALZELOS-u  poprzez  jego  rozcieńczenie  wodą  w  stosunku  1:10, zgodnie z zapotrzebowaniem i wlewać równomiernie wzdłuż brzegów niecki basenu.
 • dawka (zależna od twardości wody w stopniach niemieckich - dH):

do 25 d.H. - 1,5 kg na każde 50 m3 wody
do 30 d.H. - 2,0 kg na każde 50 m3 wody
od 30 d.H. - 2,5 kg na każde 50 m3 wody

Wskazówki

przed dozowaniem sprawdź odczyn pH wody i w razie potrzeby skoryguj go do optymalnej wartości 7,0 - 7,4

lustro wody, powinno być na tyle nisko, aby w razie padających obfitych deszczów, poziom nie podwyższył się do wysokości wlewów

Przed dozowaniem CALZELOS-em trzeba zwrócić uwagę, aby w wodzie nie było chloru.

Ilości  dozowane  powinny  uwzględnić  intensywność  opadów  w  czasie  zimy.

Cieplejsze zimy prowadzą do szybszego biologicznego rozkładu CALZELOS-u, dodatkowe dozowanie środka jest wtedy stosowne.

Niewielkie osady wapna oraz brązowe plamy w miejscach, w których leżały liście, pozwalają się łatwo usunąć używając ciśnieniowego spryskiwacza z 1 % roztworem CHEMOCHLOR-T Granulat 65. 

Zagrożenia

 • Powoduje poważne oparzenia skóry oraz uszkodzenia oczu.
 • Działa bardzo toksycznie na organizmy wodne.
 • Działa toksycznie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki.

Wskazówki bezpieczeństwa:

 • W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza należy pokazać pojemnik lub etykietę.
 • Chronić przed dziećmi.
 • Unikać uwolnienia do środowiska.
 • W przypadku kontaktu ze skórą (lub z włosami): Natychmiast zdjąć całą zanieczyszczoną odzież. Spłukać skórę pod strumieniem wody [lub prysznicem].
 • W przypadku dostania się do oczu: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać.
 • Natychmiast skontaktować się z ośrodkiem zatruć/ lekarzem/ okulistą.
 • Przechowywać pod zamknięciem.
 • Zawartość/ pojemnik usuwać do firmy posiadającej uprawnienia do utylizacji i unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych, zgodnie z przepisami miejscowymi/ regionalnymi/ krajowymi/ międzynarodowymi.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje zapytanie, skorzystaj z formularza poniżej i napisz jak możemy Ci pomóc? Zapewniamy szybki kontakt i kompleksową obsługę.

Team Poolsystem.pl
Tomasz Tomkowicz

Specjalista Technologii Basenowej

Dziękuję, że przeczytałeś nasz artykuł, jeżeli masz więcej pytań lub potrzebujesz bardziej specjalistycznej pomocy - napisz do mnie korzystając z formularza.

Szczegóły produktu

Przeznaczenie
czyszczenie
Forma produktu
w płynie
Opakowanie
10 L

O firmie Chemoform

Chemoform to producent autorskich środków do uzdatniania wody basenowej oraz spa. Działa na rynku już od 50 lat. W ofercie firmy, znajdziemy wysokiej jakości chemię basenową oraz środki chemiczne do wanien SPA. Dodatkowo posiadają szeroki wybór zapachów do saun i łaźni parowych oraz kosmetyków dla centrów SPA&Wellness. Chemoform to kompromis pomiędzy jakością a ceną. 

Głównym zakresem działalności Chemoform AG jest produkcja i sprzedaż  produktów chemii basenowej. Chemoform ma kompetencje w zakresie chemii i techniki basenowej, które opierają się na ponad 50 letnim doświadczeniu nabytym na rynku niemieckim. Przełożeniem tych doświadczeń jest stały rozwój firmy Chemoform w Polsce, gdzie działa od roku 1999. W ofercie firmy znajdziemy zarówno środki do stosowania w basenach publicznych, jak i prywatnych. Profesjonalne środki firmy Chemoform Polska wytwarzane są według najwyższych norm i standardów obowiązujących na terenie Unii Europejskiej.

Przez lata asortyment ciągle się rozszerza także o instalacje basenowe wraz z wyposażeniem technicznym. W ofercie znajdą Państwo elementy oświetlenia basenowegourządzenia kontrolno-pomiarowe, systemy filtracji,  atrakcje basenowe oraz inne wyposażenia. Od roku 2017 Chemoform AG jest jedynym oficjalnym dystrybutorem marki DINOTEC w Polsce, należącym do czołówki specjalistów w dziedzinie technologii wody i techniki basenowej. 

Chemoform jest również producentem i dystrybutorem produktów marki własnej LACOFORM - wysokiej jakości preparatów zapachowych i kosmetycznych do saun, łaźni parowych oraz wanien do hydromasażu. Każdy z zapachów powstaje z naturalnych olejków eterycznych pochodzenia roślinnego, odznaczających się najwyższą jakością oraz wysoką intensywnością zapachową.

Komentarze (0)

Brak opinii