Środek do usuwania kamienia z wody...

Środek do usuwania kamienia z wody basenowej CALCINEX POOL 1L BAYROL

5518141
wysyłka 24h
Kurier: 18 PLN
62,99 zł
Brutto

Opis

Opis

BAYROL Calcinex Pool - preparat stabilizujący twardość wody, zapobiega wytrącaniu i odkładaniu się związków powodujących twardość wody, a zwłaszcza związków wapnia

 • opakowanie: 1 L

Zalety

 • przez jego stosowanie można zapobiec zmętnieniu wody i osadzaniu się związków wapnia w basenach, filtrach i wymiennikach ciepła.
 • dodany odpowiednio wcześnie do basenu wiąże jony metali zawarte w wodzie i tym samym zapobiega zabarwieniom wody
 • Calcinex posiada obojętny odczyn pH i jest odporny na działanie chloru. Nie zawiera fosforanów, a tym samym nie stanowi pożywki dla wodorostów
 • ma postać bezwonnego jasnożółtego płynu gotowego do bezpośredniego użycia i zawiera kwas poliwęglowy

Dozowanie

 • Calcinex należy dozować zaraz po napełnieniu basenu
 • dozowanie zależy od twardości wody i wynosi 15 – 30 ml na 1 m³ wody w basenie:
  0 – 15° dH (stopień niemiecki) - 15 ml/m³
  15 – 20° dH - 20 ml/m³
  20 – 25° dH - 25 ml/m³
  > 25° dH - 30 ml/m³

Wskazówki

przy temperaturach wody powyżej 28° C zaleca się zwiększenie dozowanych ilości od 30% do 50%. Kolejne dozowania zależą od ilości dodawanej świeżej wody

przed dozowaniem sprawdź odczyn pH wody i w razie potrzeby skoryguj go do optymalnej wartości 7,0 - 7,4

stosowanie preparatu Calcinex jest szczególnie zalecane na basenach posiadających żaluzje, gdyż zapobiega osadzaniu się wapnia na trudnych do czyszczenia lamelkach

Aby jak najdokładniej usunąć niechciane jony metali z wody w basenie, należy najpierw przeprowadzić szokowe chlorowanie, najlepiej za pomocą preparatu Chloriklar lub Chlorifix, w celu utlenienia żelaza i manganu w wodzie.

Dzięki wkładom BAYROL Superflock Plus powstały wodorotlenek żelaza i manganu są filtrowane przez kilka dni podczas pracy systemu filtracyjnego.

Produkty powiązane

Zagrożenia

 • Może powodować korozję metali.
 • Działa drażniąco na oczy.

Wskazówki bezpieczeństwa:

 • Chronić przed dziećmi.
 • Przechowywać tylko w oryginalnym pojemniku.
 • Stosować ochronę oczu.
 • W przypadku dostania się do oczu: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać.
 • W przypadku utrzymywania się działania drażniącego na oczy: Zasięgnąć porady / zgłosić się pod opiekę lekarza.
 • Zawartość / pojemnik usuwać zgodnie z instrukcją / ulotką informacyjną.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje zapytanie, skorzystaj z formularza poniżej i napisz jak możemy Ci pomóc? Zapewniamy szybki kontakt i kompleksową obsługę.

Team Poolsystem.pl
Tomasz Tomkowicz

Specjalista Technologii Basenowej

Dziękuję, że przeczytałeś nasz artykuł, jeżeli masz więcej pytań lub potrzebujesz bardziej specjalistycznej pomocy - napisz do mnie korzystając z formularza.

Szczegóły produktu

Przeznaczenie
czyszczenie
Forma produktu
w płynie
Opakowanie
1 L

O firmie Bayrol

Bayrol to Niemiecka firma założona w 1927 roku. Ich dewiza brzmi: Bayrol zapewni ci najlepsze rozwiązania dla wody twojego basenu oraz spa. Bayrol to lider wśród produkcji automatycznych pomp i stacji dozująych, urządzeń do uzdatniania wody oraz chemii basenowej. Urządzenia Bayrol Analyt, Bayrol PoolManager oraz Bayrol Poolrelax to najlepsze urządzenia na rynku jeżeli chodzi o autmatyzację uzdatniania wody basenu i spa. 

Od wielu lat firma BAYROL jest prekursorem nowych technologii uzdatniania i dezynfekcji wody basenowej chlorem i tlenem. Dotyczy to zarówno udoskonalania już istniejących produktów, jak też wprowadzania na rynek całkowicie nowych koncepcji uzdatniania wody basenowej stosowanych zwłaszcza do basenów prywatnych. Dział Badań i Rozwoju firmy dba o to, aby nowe lub ulepszone produkty uzupełniały dotychczasowy asortyment lub zastępowały przestarzałe technologie, surowce i opakowania.

Jakość ponad wszystko to dewiza niemieckiego producenta. Wszystkie produkty są produkowane w Europie, z wykorzystaniem najnowszych technologii i innowacyjnych rozwiązań. Produkowane przez nich urządzenia kontrolno-pomiarowe, takie jak Analyt, Poolmanager, Poolrelax, są niedoścignionym wzorem dla większość producentów. Charakteryzują się bezawaryjnością i utrzymaniem wody basenowej w idealnej kondycji, dzięki dokładnym pomiarom i idealnym dozowaniem wysokiej jakości chemii basenowej.  

Komentarze (0)

Brak opinii

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: