Chemia do wanny SPA | Jacuzzi - jaką wybrać i jak używać?

Masz problemy z utrzymaniem krystalicznie czystej wody w swojej Wannie SPA (Jacuzzi) ? Jako firma działająca w branży już ponad 12 lat przygotowaliśmy dla Państwa poradnik jakich środków i w jaki sposób używać. Należy pamiętać, iż w wannach SPA jest wysoka temperatura przez co tworzy się dobre środowisko dla bakterii, aby je zwalczyć oraz utrzymywać krystalicznie czystą wodę należy stosować środki profesjonalne. Polecamy stosować chemię francuskiej firmy HTH SPA cechują się one bardzo dobrą skutecznością oraz wydajnością.

Dezynfekcja Chlorem czy Aktywnym tlenem ?

Ze względu na utrzymywanie wysokiej temperatury w wannie SPA zastosowanie dezynfekcji Chlorowej jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Chlor w takich warunkach działa zdecydowanie lepiej od aktywnego tlenu. Nie należy się go bać, ponieważ użycie środków odpowiedniej jakości nie wpływa intensywnie na zapach wody w jacuzzi oraz negatywnie na nasze ciało oraz samopoczucie.

Czysta i zdrowa woda w Wannie SPA - krok po kroku:

1. Odpowiednie pH wody

Regulacja pH wody to jeden z najważniejszych aspektów dotyczących utrzymania wody w wannie SPA. Zbyt niskie pH może powodować podrażnienia skóry i korozję wyposażenia. Zbyt wysokie pH natomiast zanieczyszczenie wody i osady kamienia. Aby zmierzyć wartość pH w swoim Jacuzzi zastosuj:

Wersja Profesjonalna

Wersja Budżetowa

Wersja Budżetowa

Fotometr Elektryczny

Tester ręczny na tabletki

Tester paskowy

Zgodnie z pomiarem zastosuj odpowiedni środek do zmniejszenia lub podwyższenia pH wody:

HTH pH Minus

HTH pH Plus

2. Uzdatnianie Wody

Wszystkie poniższe czynności (poza czyszczeniem) wykonuj przy włączonej filtracji Wanny SPA

Pamiętaj, że każdorazowo przy nalaniu świeżej wody do Wanny SPA konieczne jest "przeszokowanie" jej odpowiednim do tego środkiem. Wsyp granulat w miejsce filtrów kartuszowych i włącz filtracje na 8 godzin. Zastosuj:

W dalszej kolejności należy pamiętać o regularnej dezynfekcji wody, która powoduje spalanie chemiczne mikroorganiżmów oraz usuwanie wszelkich zanieczyszczeń, w tym celu najlepiej stosować(wsypując w miejsce gdzie znajdują się filtry kartuszowe):

3. Bieżąca obsługa Wanny SPA

A. Czyszczenie Filtrów Jacuzzi

Zaleca się czyszczenie i usuwanie kamienia z filtrów kartuszowych Wanny Spa odpowiednio do częstotliwości użytkowania w tym celu użyj środka HTH SPA Czyszczący Filtr (nalej ciepłej wody do wiaderka, dolej powyższego środka, zostaw na 24h, wyciągnij i wypłucz filtr pod bieżącą wodą):

B. Krystalicznie czysta woda

Woda w Spa powinna zawsze być przejrzysta i czysta, jeżeli tak nie jest, problem bez względu na jego przyczynę można zwykle usunąć produktem HTH SPA Krystalizator (wlej środek bezpośrednio do wanny, pamiętaj aby filtracja była włączona)

C. Powstawanie osadów kamienia w Wannie Spa

Wziąwszy pod uwagę wysoką temperaturę w Wannie SPA można zauważyć tworzenie się niewielkich osadów kamienia, ten problem łatwo można usunąć stosując środek HTH SPA Przeciwosadowy:

D. Utrzymywanie Wanny Spa w czystości

W wannie Jacuzzi zanieczyszczenia oraz bakterię mogą gromadzić się na poziomie linii wody, takie osady powinno się regularnie usuwać stosując produkt HTH SPA Czyszczący linię wody:

W czasie okresowego spuszczania wody z Wanny należy pamiętać o dokładnym umyciu jej profesjonalnym środkiem, pamiętaj aby nie używać do tej czynności produktów ściernych, ponieważ spowoduje to uszkodzenie akrylowej powierzchni wanny, użyj produktu HTH SPA Czyszczący:

E. Usuwanie Glonów w wannie SPA

Gdy woda w Jacuzzi zaczyna robić się zielona oznacza to powstawanie glonów. Należy wykonać uzdatnianie szokowe za pomocą HTH SPA Szokowy:

A następnie do Wody w Wannie zaleca się dodanie produktu HTH SPA Glonobójczy aby zapobiec pojawianiu się glonów:

F. Usuwanie Piany w Wannie SPA

W Jacuzzi często podczas użytkowania dochodzi do powstawania piany która psuje efekt wizualny, zaleca się usunąć powstającą pianę środkiem HTH SPA Antymus:

4. Najczęstsze Problemy

Problemy

Przyczyny

Rozwiązania

Zapach Chloru

Podrażnienie oczu i skóry

 • Za niski współczynnik chloru
 • pH jest nieprawidłowe

Tworzenie się piany

 • Gromadzenie się cząsteczek w zawiesinie

Warstwa brudu na linii wody

 • Olejek do opalania, krem kosmetyczny itd.

Woda zielona, czarna, brązowa

 • Obecność żelaza lub manganu w wodzie
 • Obecność miedzi

Woda mleczna lub mętna

 • pH jest nieprawidłowe
 • Współczynnik Chloru jest niewystarczający
 • Filtrowanie jest niewystarczające

Osady kamienia

 • Woda z wodociągu może zawierać dużo wapnia

Woda bardzo zielona

 • Woda stojąca i ciepła, sprzyjająca rozwojowi bakterii

Serwis wykorzystuje pliki cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z tego serwisu oraz do celów statystycznych.