Budowa basenów ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna jest materiałem coraz chętniej wybieranym zarówno przez inwestorów prywatnych, jak i komercyjnych. Materiał ten jest wyjątkowo trwały, odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne, a przy tym niezwykle plastyczny i elegancki. Baseny nierdzewne charakteryzują się utrzymaniem najwyższych standardów higienicznych, co w przypadku branży basenowej, ma szczególne znaczenie.

Inwestycja w ten materiał nie należy do tanich, jednakże późniejsza eksploatacja i konserwacja w szybkim tempie zwraca koszty inwestycji.

Basen zachowuje wysoką jakość użytkową przez wiele lat. Trwałość, praktyczność, szczelność, higiena, estetyka – te słowa najlepiej opisują basen nierdzewny.

Budowa tego typu basenu jest dosyć prosta i szybka w realizacji. Grupa fachowców w kilka dni, z prefabrykowanych wcześniej elementów, składa basen na miejscu inwestycji.

W szczególności ten modny materiał jest stosowany na basenach użyteczności publicznej, jednakże coraz częściej wybierany jest także przez klientów prywatnych.

Estetyka i design basenów ze stali nierdzewnej zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby. Każdy basen jest zaprojektowany na podstawie indywidualnych potrzeb i preferencji. Baseny produkowane są z najwyższej klasy stali nierdzewnej i cechują się wyjątkową żywotnością. Ich ponadprzeciętna trwałość sprawia, że pozostaną w nienaruszonym stanie długie lata. Każda niecka, po ustaleniu dogodnego miejsca montażu, może zostać wyposażone w atrakcyjne akcesoria dodatkowe, takiej jak przeciwprąd, wylewka, leżanka rurowa z napowietrzaniem, narożna ławeczka, schody i wiele, wiele innych.

Zwyczajowa specyfikacja basenu nierdzewnego

  • niecka basenowa wykonana ze stali nierdzewnej AISI 316
  • grubość ścian bocznych 2,5 mm
  • grubość dna 1,5 mm
  • dno antypoślizgowe
  • rama podstawy wykonana z profili ze stali nierdzewnej, ocieplona styrodurem
  • dysze napływowe denne lub ścienne

Wanna SPA ze stali nierdzewnej

Ze stali nierdzewnej można wykonać nie tylko baseny ale również rozbudowane wanny spa, wyposażone w szereg różnych atrakcji. Układ siedzisk wewnątrz wanny możemy dowolnie kształtować, tak samo jak rozmieszczenie i różnorodność masaży. Niebywałą ich zaletą jest możliwość stosowania w każdej porze roku oraz podgrzania znajdującej się wewnątrz wody do dowolnej temperatury. To rozwiązanie świetnie się sprawdza kiedy chcemy korzystać z naszego zewnętrznego jacuzzi również w zimę. 

Chcesz wybudować basen ze stali nierdzewnej?

Pomożemy dobrać ci odpowiedni rozmiar niecki raz technologię dostosowaną do Twoich potrzeb !