Budowa Basenów - Wprowadzenie

Basen to idealne miejsce do spędzania wolnego czasu. Z jednej strony zachęca do aktywnego wypoczynku i wysiłku fizycznego, z drugiej gwarantuje mnóstwo rozrywki i błogiego relaksu. Jest idealnym dopełnieniem przestrzeni nowoczesnego domu, ogrodu, pensjonatu, czy hotelu. Do niedawna budowa basenu kojarzyła się z nieosiągalnym luksusem dla najzamożniejszych. To już przeszłość. Nowoczesne technologie umożliwiają budowę basenu zwykłemu właścicielowi domu jednorodzinnego. Koszty budowy basenu niejednokrotnie nie są wyższe, niż koszt zakupu małego samochodu. Oczywiście, zależą one od wymagań i oczekiwań.

Jako firma Poolsystem Sp. z o.o. Sp. K. zajmujemy się kompleksową budową basenów, zarówno tych prywatnych, hotelowych, jak i typowo publicznych.

Poza budową standardowych basenów betonowych, mamy w ofercie nowoczesne alternatywy, w postaci wysokiej klasy niecek kompozytowych: Compass (z rdzeniem ceramicznym) oraz Niveko (wykonany z tworzywa Polystone), jak również niecek wykonanych ze stali nierdzewnej.

Dzięki szerokiemu portfolio jesteśmy w stanie dostosować się do wymagań każdego klienta, który jest świadomy inwestycji i ceni sobie jakość wykonania.

Podstawą jest określenie do czego basen będzie używany. Czy ma być to miejsce codziennego treningu, czy atrakcji dla dzieci, a może ma łączyć oba te elementy? Czy ma to być basen przydomowy, a może strefa relaxu dla gości Państwa hotelu?

Możliwości i dodatkowe wyposażenie są nieograniczone, od standardowego masażu wodnego, czy powietrznego, poprzez przeciwprąd, bicz wodny, kaskadę, kurtynę, aż do interaktywnych zabawek. Zachęcamy do kontaktu z nami. Nasi pracownicy doradzą Państwu jakie rozwiązanie będzie najlepsze, zarówno z punktu widzenia użytkowego, jak i ekonomicznego.

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się ze mną

Skorzystaj z formularza kontaktu lub zadzwoń do mnie  w celu uzyskania informacji, jak przygotować się do budowy basenu.

32 555 04 55

Zapytaj o kosztorys budowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności.

Od czego zacząć budowę basenu?

To jedno z najczęściej pojawiających się pytań ze strony Inwestorów.

Na pierwszy rzut oka, osobom decydują się na budowę basenu, wydaje się, że jego konstrukcja nie jest niczym skomplikowanym, jednakże basen to nie tylko niecka z wodą. To również szereg urządzeń, które dbają o jakość wody, jej czystość i temperaturę.

Podejmując decyzję o budowie basenu nie starajmy się wypracować największych oszczędności finansowych. Oczywiście koszty są elementem bardzo ważnym, jednakże nadmierna oszczędność na materiałach, prowadzi do drogich i kłopotliwych napraw w przyszłości.

Poniżej bardzo uproszczony harmonogram doboru, wraz z krótkim opisem poszczególnych rozwiązań, tak aby przybliżyć konkretne możliwości. Pamiętajmy jednak, że aby basen był w  pełni funkcjonalny, bezpieczny i łatwy w utrzymaniu, niezbędny jest rzetelny wykonawca, który zaprojektuje strefę SPA i Wellness, dzięki czemu unikniemy niemiłych niespodzianek podczas użytkowania.

Rodzaje niecek basenowych

W zależności od przyszłej lokalizacji oraz od budżetu inwestora proponujemy różnego rodzaju rozwiązania. Podstawową decyzją jaką trzeba podjąć przed rozpoczęciem inwestycji jest to, czy basen ma być:

Basen Betonowy

Wykończony ceramiką (kafelki, mozaika) lub folią basenową. Rozwiązanie o dużej dowolność w zakresie kształtu, głębokości przy zachowaniu pięknego, oryginalnego efektu wizualnego. Klasyczna technologia gwarantująca elegancję oraz dużą spójność architektoniczną. Nie ma dwóch takich samych basenów betonowych. 

Basen ze Stali Nierdzewnej

Opcja bardzo trwała, ekskluzywna, elegancka, ponadczasowa, wygodna w eksploatacji oraz zapewniająca utrzymanie najwyższych standardów higienicznych. Rozwiązanie zdecydowanie najdroższe, jednakże najtrwalsze oraz tanie w późniejszej eksploatacji i konserwacji.

Basen Niveko

Niecka dociera do klienta w całości, jednakże jej kształt i wymiar jest dowolny, zależny od wyobraźni inwestora. Baseny Niveko charakteryzują się nowoczesnym designem i bardzo ciekawymi rodzajami przelewów basenowych.

Basen Compass Pools

Wysokiej jakości niecka kompozytowa, która dociera w całości na miejsce inwestycji. Wybór ograniczony jest do kilkunastu określonych modeli niecek, jednakże są one tak skomponowane, aby spełniały funkcje relaksu oraz możliwości pływania.

Basen Przelewowy czy Skimmerowy ?

Basen skimmerowy

Basen skimmerowy jest to najbardziej klasyczne i znane rozwiązanie, powszechnie stosowane w małych basenach prywatnych.

Zwyczajowo poziom wody utrzymywany jest poniżej krawędzi basenu o ok. 8 cm. Dzięki zastosowaniu skimmerów typu slim, jesteśmy w stanie podwyższyć poziom lustra wody do ok. 4 cm poniżej krawędzi basenu.

Zasada działania jest prosta – woda wpływając do skimmera jest zasysana przez pompę obiegową i tłoczona przez filtr basenowy, który zbiera wszystkie zanieczyszczenia, w kierunku basenowych dysz napływowych.

Ważnym, często pomijanym elementem jest odpływ denny, który nie tylko służy do spuszczania wody basenowej, a wspomaga filtrację, poprzez połączenie go ze skimmerem oraz pompą filtracyjną.

Kolejnym etapem jest podgrzanie wody, za pomocą wymiennika ciepła, grzałki elektrycznej lub basenowej pompy ciepła. Za filtrem korygowane jest pH oraz dozowany jest chlor/aktywny tlen, za pośrednictwem perystaltycznych pompek dozujących. Oczywiście nie są to jedyne formy dezynfekcji wody basenowej jakie mamy w ofercie, równie dobrze można zastosować elektrolizę soli, lampę UV, ozonowanie itp.

Basen przelewowy

Basen przelewowy to forma gdzie woda przelewa się z całej powierzchni lustra do rynny przelewowej, a następnie do zbiornika przelewowego, w którym poziom regulowany jest automatycznie.

Pozostała część technologii basenowej jest identyczna jak przy basenie skimmerowym. W przypadku wyboru tego rodzaju formy przelewania się wody, trzeba przyłożyć dużą wagę do przygotowania podłoża oraz wylania fundamentu, ponieważ ten typ basenu nie wybacza błędów budowlano-konstrukcyjnych.

Basen przelewowy zwyczajowo spotykany jest w hotelach i innych obiektach publicznych, dlaczego? Dlatego, iż ta opcja gwarantuje nam optymalny przepływ wody i wyklucza możliwość powstania tzw. „martwych stref”, czyli miejsc w basenie, w których woda nie cyrkuluje w sposób optymalny. Woda zbierana jest z całej powierzchni basenu, a nie tylko z miejsc gdzie znajdują się skimmery.

Basen z rynną przelewową tworzy jedność z otoczeniem, jest elementem niezwykle dekoracyjnym i designerskim, przeznaczonym dla najbardziej wymagających klientów. Jest to idealny element krajobrazu, zarówno ogrodu, pomieszczenia strefy SPA w domu jednorodzinnym, hotelu, czy obiekcie użyteczności publicznej.

Wykończenie wewnątrz niecki basenowej

Ten punkt dotyczy wszystkich elementów montowanych wewnątrz niecki basenowej, tj. spust denny, skimmer (jeżeli występuje), dysze napływowe, oświetlenie, atrakcje basenowe.

Każda forma wykończenia ma swoje zalety. Ważne, aby wykończenie było jednolite, dzięki czemu unikniemy „bałaganu” w naszej niecce basenowej.

Wykończenie z PVC

 Jest to zdecydowanie najtańsze rozwiązanie, jednakże nie można sugerować się przy zakupie najniższą ceną. W tym wypadku duży nacisk należy położyć na sprawdzenie jakości oferowanych nam elementów.

W basenach oferowanych przez naszą firmę znajdują się jedynie elementy europejskiej produkcji, wykonane z dużą dbałością, z wysokogatunkowego tworzywa.

Wykończenie ze stali nierdzewnej i/lub elemantami z brązu

Charakteryzują się precyzją wykonania oraz ogromną trwałością i odpornością. Dedykowane dla osób ceniących sobie jakość, bezkonkurencyjność oraz nienaganną estetykę wykończenia swojego basenu.

Do wyboru mamy elementy wykonane całkowicie ze stali nierdzewnej lub połączenie stali nierdzewnej z brązem. 

Czy robić w basenie oświetlenie?

Zdecydowanie tak. Zarówno baseny wewnętrzne jak i zewnętrzne wymagają oświetlenia. Ilość zamontowanych źródeł światła zależy od wielkości i kształtu basenu. Ważny jest odpowiedni dobór liczby lamp i wielkości strumienia światła każdej z nich, aby oświetlenie basenu było wystarczająco jasne.

Oświetlenie zapewnienia wszystkim osobom przede wszystkim bezpieczeństwo i przyjemności podczas pływania oraz poruszania się w pobliżu wody. 

Jednak oprócz doświetlania wody wybór konkretnego rodzaju oświetlenia znacząco wpływa na estetykę i nastrój tego miejsca.

Na dzień dzisiejszy, wszystkie montowane przez nas lampy basenowe, są lampami LED. Diody LED w niesamowity sposób rozświetlają toń wody, a jednocześnie są bardzo trwałe, energooszczędne i ekologiczne. 

W zależności od preferencji klienta dobieramy odpowiednią moc, strumień światła, kolor (mogą być lampy białe, RGB, RGBW) oraz sterowanie (np. DMX). 

Kolor światła w istotny sposób wpływa na nasze samopoczucie. Barawy zimne, takie jak zielony, uspokajają i poprawiają koncentrację, natomiast ciepłe - czerwony, żółty -  pobudzają nasz umysł do działania. Barwa biała, zdecydowanie najbardziej neutralna, uspokaja i harmonizuje cały nasz organizm.

Nie zapominajmy też o tym, że odpowiednio dobrane oświetlenie basenowe będzie ozdobą posesji po zmierzchu, dodając jej jednocześnie elegancji i prestiżu.

Atrakcje basenowe

Myśląc o basenie, zwyczajowo myślimy jedynie o pływaniu, a jego wyposażenie ograniczamy do drabinek. Jest to zasadniczy błąd, ponieważ poza aspektem sportowym (i naszą silną;)), basen ma być miejscem rekreacji, odpoczynku i relaxu dla wszystkich użytkowników. Wyposażenie dodatkowe niecek basenowych, potocznie zwane atrakcjami basenowymi, jest elementem który urozmaici, wzbogaci oraz zachęci do korzystania. Zawsze proponujemy naszym klientom instalację różnych atrakcji wodnych, również tych interaktywnych. Dzięki czemu nasz basen może zmienić się w fantastyczny plac zabaw dla dzieci i dorosłych. 

Do wyboru mamy przeróżne rozwiązania:

Przeciwprąd

Zdecydowanie najpopularniejsza atrakcja basenowa. Jest to urządzenie przeznaczone do masażu z regulatorem siły wypływu strumienia wody oraz powietrza. Dodatkowo służy nam do pływania „w miejscu”, co rewelacyjnie sprawdza się w przypadku niecek o mniejszej kubaturze.

Możemy dowolnie dobierać moc, od tych typowo rekreacyjnych, po te z zacięciem sportowym – maszyna pływacka.

Wylewka

Montowana na plaży basenowej forma kaskady wodnej, mająca na celu masaż karku i górnych partii ciała. Jest to również jedna z ulubionych atrakcji najmłodszych użytkowników basenów. 

Leżanka

Urządzenie do masaży powietrznego w kształcie leżanki, które poza walorami odprężającymi służy jako miejsce do wypoczynku.

Ławeczka masażu

Jest to połączenie masażu powietrznego i masażu wodnego. Ilość dysz, ich rodzaj, moc dostosowywana jest do preferencji użytkownika.

Gejzer

Masaż powietrzny wydobywający się z dna basenu.

Masaż ścienny

Masaż wodny oparty o odpowiednie ustawienie dysz.

Ogrzewanie basenu

Korzystanie z basenu w sposób komfortowy uwarunkowany jest temperaturą wody w jego wnętrzu. W zależności od usytuowania basenu, czy jest to basen zewnętrzny, czy wewnętrzny, do podgrzania wody basenowej stosuje się:

  • Wymiennik ciepła – podłączony do pieca C.O. lub pompy ciepła ogrzewającej dom, odpowiednio dobrany do kubatury basenu. Ważne aby był to wymiennik przeznaczony do wody basenowej. To rozwiązanie najczęściej stosowane jest w przypadku basenów wewnętrznych.
  • Basenowa pompa ciepła – elektryczne urządzenia, wykorzystujące energię cieplną w powietrzu do podgrzania wody w basenie. Pobiera oba zdecydowanie mniej energii elektrycznej, niż typowy podgrzewacz wody (grzałka elektryczna). Wśród naszych klientów jest to zdecydowanie najczęściej wybierana opcja, ze względu na stosunek efektywności do ekonomii zastosowania. Wszystkie instalowane przez nas baseny zewnętrzne są w nią wyposażone. 
  • Grzałka elektryczna – idealne rozwiązania do bardzo małych basenów i wanien SPA. Zdecydowanie najtańsza w zakupie, niestety najdroższa w użytkowaniu. 

Dezynfekcja wody - chlor, aktywny tlen, ozon?

Nic bardziej nie denerwuje użytkowników basenu niż zielona woda. Pojawianie się glonów, mikroorganizmów wiąże się z nieregularnym stosowaniem chemii basenowej.

Nawiązując do naszych doświadczeń, kontaktów z klientami, wiemy, iż stacja kontrolno-pomiarowa, która mierzy i automatycznie dozuje środki chemiczne, to podstawowe wyposażenia dobrego basenu prywatnego, a bezwzględny wymóg w basenie publicznym. 

Powszechnie znanymi środkami do dezynfekcji wody basenowej jest chlor i aktywny tlen.

Chlor

Jesteśmy zwolennikami dezynfekcji chlorowej, opartej o preparaty charakteryzujące się dużą czystością. Są one zdecydowanie droższe niż te oferowane w supermarketach. Chlor gwarantuje nam silne i skuteczne działanie bakteriobójcze. Stosowany w sposób optymalny, za pośrednictwem dobrej klasy urządzenia dozującego, jest gwarantem idealnej kondycji wody oraz brakiem charakterystycznego zapachu chloru na hali basenowej. Jest to zdecydowanie najskuteczniejsza metoda dezynfekcji wody basenowej. 

Aktywny tlen

Oczywiście w przypadku uczulenia na dezynfekcję chlorową, można zastosować dezynfekcję związkami tlenu, czyli popularnie aktywnym tlenem. Trzeba jednakże wiedzieć, iż aktywny tlen ma zdecydowanie niższą skuteczność niż chlor oraz wymaga dużo więcej uwagi przy stosowaniu. Aktywny tlen koniecznie trzeba uzupełniać preparatem glonobójczym. Dodatkowo oraz od czasu do czasu koniecznym jest wykonanie tzw. chlorowanie szokowe, które zwalczy wszystkie wirusy, grzyby, bakterie, których tlen nie potrafi unicestwić w sposób optymalny. 

Elektroliza soli

Rozwiązaniem zyskującym popularność w naszym kraju są elektrolizery soli, które z soli wytwarzają kwas podchlorawy – jeden z najbardziej skutecznych dezynfekantów. Właściwości terapeutyczne i lecznicze słonej wody są znane od dawna, w skutek braku chloramin woda nie ma przykrego zapachu. Trzeba jednak pamiętać, iż w przypadku małych basenów prywatnych woda w niecce basenowej będzie słona, a jej zasolenie będzie trzeba kontrolować i utrzymywać na odpowiednim poziomie. W przypadku zastosowania elektrolizy soli wykluczone są elementy nierdzewne w niecce basenowej, pozostaje jedynie wykończenie z PVC.  

Lampa UV

Jako uzupełnienie dezynfekcji chlorowej czy tlenowej można zastosować lampy UV emitujące promieniowanie ultrafioletowe. Pozwala ono na usunięcie prawie stu procent bakterii i wszelkich innych drobnoustrojów rozwijających się w wodzie poprzez destrukcję ich DNA.  Zastosowanie lampy UV w sposób zdecydowany obniża ilość stosowanej chemii basenowej.

Ozonowanie

Nowym skutecznym sposobem uzdatniania wody basenowej jest proces ozonowania, który pozwala na szybkie i wydajne jej oczyszczanie. Ozon to trójatomowe cząsteczki tlenu, które po wprowadzeniu do basenu rozpadają się na dwuatomowy tlen, jednocześnie podczas tego procesu usuwając z wody wszelkie wirusy, bakterie, grzyby oraz inne mikroorganizmy. Jest to rozwiązanie stosunkowo drogie i co ważne, również musi być uzupełnione dodatkową dezynfekcją chlorową, ponieważ ozonowanie jest dezynfekcją miejscową. 

Przykrycie basenu - zbędny koszt czy duża oszczędność?

Przykrycie basenu, to często pomijany element, które jest niezwykle praktycznym akcesorium. Podstawową zaletą jest ograniczenie zabrudzeń basenu, strat ciepła, parowania z niecki dzięki czemu zaoszczędzamy energię oraz ilość stosowanej chemii basenowej. W przypadku basenów zewnętrznych, w momencie dużego nasłonecznienia, przykrycie absorbuje promienie słoneczne, dzięki czemu woda jest cieplejsza.  

Wybierając przykrycia basenowe, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z którego je wykonano, lecz także na typ zwijarki i formę jego montażu. Przykrycie nie musi znajdować się na plaży basenu, może ono znajdować się np. w dnie lub ścianie.

Automatyczna roleta basenowa

Zwijarka automatyczna to osłona basenu wykonana z profili PVC. Nie jest to rozwiązanie po którym można swobodnie chodzić, jednakże pełni swego rodzaju bufor bezpieczeństwa (np. dla zwierząt domowych). Roleta basenowa to wygodna, energooszczędność i estetyka.

Zwijarki automatyczne można instalować na nabrzeżu basenu, tak jak folie solarczyne lub pod wodą. Ta druga opcja jest zdecydowanie częściej wybierana w przypadku basenów nowo budowanych. Każda z oferowanych przez nas technologii – basen betonowy, basen nierdzewny, basen Niveko, Basen Compass – ma możliwość montażu rolety podwodnej. 

Zadaszenie basenowe

To rozwiązanie dedykowane głównie basenom zewnętrznym. Jeżeli chcemy wydłużyć sobie okres korzystania z basenu (nawet o ok. 4 miesiące) znajdującego się w naszym ogrodzie, nie zważając jednocześnie na warunki atmosferyczne, to zadaszenie basenowe jest idealnym wyborem. 

Zadaszenie basenowe to lekka, w pełni mobilna, aluminiowa konstrukcja, dzięki której z łatwością możemy przemieszczać poszczególne elementy zadaszania. Wypełnione są poliwęglan komórkowym lub zdecydowanie bardziej estetycznym i trwałym poliwęglanem litym.

Jest to najbezpieczniejsza forma przykrycia basenowego. W zależności od preferencji zadaszenie może mieć różny wymiar, wysokości, kształt. W ofercie posiadamy trzy linie zadaszeń:

Linia niska – nie zaburza panoramy ogrodu. Jest to rozwiązania bardzo nowoczesne, efektowne i eleganckie, umożliwiając nam jednocześnie korzystanie z basenu pod jego przykryciem.

Linia średnia -  zdecydowanie szersze zastosowanie, niż linia niska zapewniająca komfort pływania oraz możliwość przemieszania się w centralnej części. Zachowuje równowagę pomiędzy zachowaniem przestrzeni w ogrodzie, jak i ergonomii użytkowania.

Linia wysoka – wybór najbardziej przestronny i przestrzenny. Główną zaletą jest możliwość swobodnego przemieszczania się w cały zadaszonym obszarze. Przesunięcie zadaszania poza basen, dzięki segmentowej konstrukcji, oferuje dogodny obszar do wypoczynku z rodziną i przyjaciółmi, jak i użyteczną powierzchnię magazynową.

Folia solaryczna

Jest to najprostsza i najtańsza forma przykrycia basenu. Zwyczajowo folia solarczna montowana jest na ręcznej zwijarce. Niestety razem z ceną idzie jakość tego rozwiązania, dlatego też decydując się, pamiętajmy, iż folię trzeba co 3-4 lata wymienić na nową.

Co jest potrzebne aby basen działał prawidłowo?

PROJEKTATNT

osoba, której przedstawimy naszą wizję, a ona w sposób profesjonalny i zgodny z naszym gustem zaproponuje możliwe rozwiązania. Ważnym jest, aby osoba ta była kompetentna oraz znała najnowsze rozwiązania w proponowanej technologii.

BUDŻET

musi być dopasowany do naszych wymagań. Ile będzie nas kosztowała inwestycja ? Na to pytanie odpowiemy po kontakcie i doprecyzowaniu Państwa oczekiwań.

UZDATNIANIE WODY

na ten punkt składa się uzdatnianie fizyczne, za pośrednictwem filtrów ze złożem piaskowym lub szklanym, które wyłapują zanieczyszczenia oraz uzdatnianie chemiczne, niszczące patogeny (bakterie i wirusy) występujące w wodzie.

OGRZEWANIE

budowa basenów powinna uwzględniać okres użytkowania akwenów. W przypadku chęci użytkowania także wiosną i jesienią warto zadbać o dobrze przemyślany system ogrzewania. Pozwoli to ograniczyć bieżące koszty użytkowania. Rozwiązań jest bardzo wiele: wymienniki ciepła, grzałki elektryczne, pompy ciepła, solary, itd.

ATRAKCJE

budowa basenów idealnych musi uwzględniać rozrywkę dostosowaną do różnych gustów. Wybór udogodnień i atrakcji jest bardzo szeroki, m.in. masaże wodne – wąskie i szerokie, masaże powietrzne – gejzery, masaże wodno-powietrzne, przeciwprądy, tajfuny, wielokolorowe oświetlenie LED RGB i wiele innych. Podnosi to atrakcyjność naszego obiektu oraz dostarcza rozrywkę dla całej rodziny.

Chcesz wybudować basen ?

Pomożemy Ci wybrać odpowiednią nieckę basenową oraz technologię dostosowaną do Twoich potrzeb !

Baseny Pywatne

W zależności od przyszłej lokalizacji – czy ma być to basen domowy, czy ogrodowy – oraz od budżetu inwestora proponujemy różnego rodzaju rozwiązania. Podstawową decyzją jaką trzeba podjąć przed rozpoczęciem inwestycji jest wybranie rodzaju niecki w widocznych powyżej. 

Dodatkowo niezbędne jest doprecyzowanie do jakich celów akwen będzie użytkowany, np. Czy ma to być tylko pływanie? Głównie relaks? A może wszystkiego po trochu? Od tego będzie zależało jaki kształt, głębokość i wielkość niecki będzie odpowiednia.

Klasycznym wariantem jest budowa basenu o wymiarach 4 x 8m i głębokości nie przekraczającej 150 cm. Takie parametry są wystarczające do rodzinnej rekreacji. Pozwalają także zachować zdroworozsądkowe koszty bieżącego utrzymania.

Kolejnym ważnym elementem jest dobór odpowiedniej technologii do nowo wybudowanego zbiornika. Wszystko rozpoczyna się od doboru zestawu filtracyjnego o odpowiednich parametrach, systemu ogrzewania, oświetlenia oraz pozostałego oprzyrządowania (pompy do atrakcji wodnych, automatyczna stacja pomiarowo-kontrolna do dozowania chemii basenowej itd.)

Podstawą każdej naszej realizacji jest zagwarantowanie spełnienia Państwa oczekiwań. Możliwości konfiguracji są nieograniczone.

Baseny Hotelowe

Każdy nowopowstały Hotel, który chce konkurować z najlepszymi z branży, musi posiadać atrakcję w postaci basenu oraz strefy SPA. Do niedawna była to domena ekskluzywnych hoteli, obecnie jest to tzw. „standard”, będący alternatywą na niepogodę, czy miejscem regeneracji po aktywnym wypoczynku lub ciężkim dniu pracy.

Budowa basenów hotelowych przebiega z myślą o rekreacji i relaksie. Wyposażone są w liczne interaktywne atrakcje wodne, takie jak bicze, kaskady, kurtyny, tajfuny, itp. Dodatkowym atutem może być strefa SPA & Wellness wyposażona w wannę jacuzzi i/lub banię schładzającą do sauny.

Wykonując baseny hotelowe nastawiamy się na innowację tak, aby każda kolejna nasza realizacja była lepsza od poprzedniej. Opieramy się na profesjonalnych produktach wiodących europejskich marek. Mamy na względzie ewentualny, późniejszy serwis. Zależy nam by był szybki i bezproblemowy, a obiekt rekreacji działał przez wiele lat bezawaryjnie. Mamy bardzo wiele nowatorskich pomysłów, które wyróżnią Państwa strefę wellness na tle konkurencji, jednakże trzeba o nich myśleć i planować już w fazie budowy basenu.

Zajmujemy się również bieżącym serwisem i obsługą.