Menu
Ogrzewanie basenu

Na wybór ogrzewania w pierwszej kolejności wpływa umiejscowienie naszego basenu, czy jest on kryty, czy zewnętrzny. W pierwszym przypadku warunki eksploatacji są dosyć stabilne i przewidywalne, w drugim szereg nieprzewidywalnych czynników wpływa na temperaturę wody. Utrzymanie wody w basenie na poziomie od 22 do 28 stopni, w zależności od upodob...

Na wybór ogrzewania w pierwszej kolejności wpływa umiejscowienie naszego basenu, czy jest on kryty, czy zewnętrzny. W pierwszym przypadku warunki eksploatacji są dosyć stabilne i przewidywalne, w drugim szereg nieprzewidywalnych czynników wpływa na temperaturę wody. Utrzymanie wody w basenie na poziomie od 22 do 28 stopni, w zależności od upodobań, pozwoli na czerpanie maksymalnej przyjemności z kąpieli. Do ogrzewania można zastosować energię odnawialną: kolektory słoneczne oraz pompy ciepła, to na pewno jest dobre rozwiązanie, jednak może nie być wystarczające.

Najczęściej montowane są wymienniki ciepła, które współpracują z piecami CO lub elektryczne podgrzewacze wody. Dobrze dobrane i przemyślane ogrzewanie wody basenowej, nie tylko poprawi komfort ale także pozytywnie wpłynie na koszty utrzymania. Warto także pamiętać o przykryciu basenowym, które w dużym stopniu ograniczy stratę ciepła lub w przypadku foli solarycznych nawet ją podwyższy.

Więcej

Ogrzewanie basenu Jest 29 produktów.

Podkategorie

  • Wymienniki basenowe
  • Pompy ciepła do basenu

    Posiadanie prywatnego basenu na własnej posesji to luksus, na który może sobie pozwolić coraz więcej osób. Jednak korzystanie z niego jest w zdecydowanej mierze uzależnione od warunków pogodowych. Nie musi tak być. Popularnym rozwiązaniem staje się basenowa pompa ciepła, która wydłuża okres użytkowania akwenu z kilku letnich tygodni do nawet kilku miesięcy. Obecnie na rynku dostępne są urządzenia specjalnie zaprojektowane z myślą o instalacjach basenowych - charakteryzują się nieco odmienną budową oraz optymalnie dobranymi parametrami technicznymi. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji, a także parametrów i wielkości basenu konieczne będzie zastosowanie odmiennego urządzenia.

  • Osuszacze basenowe
  • Grzałki elektryczne

    Grzałki elektryczne

Pokazuje 1 - 12 z 29 elementów